SFA SOUTH REGIONCHALLENGE CUP

RESULTS AND FIXTURES

19:

19:

19:

45

45

45

Berwick Rangers

Broxburn Athletic

 

Coldstream

Lothian Thistle HV

Oakley United

Pens

Ormiston

FIRST

ROUND

24

AUGUST 

2019

4

4

1

4

4

3

6

Newtongrange Star

Tynecastle

Dunipace

Dalkeith Thistle

Easthouses Lily

Dumfries YMCA

0

0

3

0

4

4

1

SECOND

ROUND

13

SEPTEMBER 2019

Cumbernauld Colts

Dalbeattie Star

1

0

SECOND

ROUND

Blackburn United

 

Bo'Ness United

 

Bonnyton Thistle

 

Broxburn Athletic

 

Burntisland Shipyard

Caledonian Braves

Creetown

Dunbar United

Edinburgh United

Gala Fairydean Rovers

Glasgow University

Glenrothes

Haddington Athletic

Hawick Royal Albert United

Hill of Beath Hawthorn

Kinnoul

Leith Athletic

Linlithgow Rose

Lochar Thistle

Musselburgh Athletic

Peebles Rovers

Penicuik Athletic

Preston Athletic

Sauchie

St Andrews United

Tranent

Tweedmouth Rangers

Vale of Leithen

Wigton & Bladnoch

14

SEPTEMBER 2019

St Cuthberts Wanderers

 

BSC Glasgow

 

Lothian Thistle HV

 

Edinburgh University

 

Threave Rovers

 

Crossgates Primrose

 

Craigroyston

 

Abbey Vale

 

Dunipace

 

Newton Stewart

 

Bonnyrigg Rose

Lochmaben

Camelon

Easthouses Lily

Whitehill Welfare

The Spartans FC

East Kilbride

Gretna 2008

East Stirlingshire

Mid Annandale

Nithsdale Wanderers

Dundonald Bluebell

Inverkeithing Hillside Swifts

Civil Service Strollers

Jeanfield Swifts

Berwick Rangers

Upper Annandale

Kelty Hearts

Heriot Watt University

8

1

5

3

1

4

1

1

1

2

0

3

0

1

2

0

0

5

0

5

2

5

3

1

2

2

1

1

0

1

2

2

1

2

0

5

0

2

1

5

0

5

2

1

3

5

1

5

0

3

2

2

2

3

1

2

6

2

SECOND

ROUND

15

SEPTEMBER 2019

Heston Rovers

 

University of Stirling

Ormiston

Arniston Rangers

4

HW

0

 

HW

THIRD

ROUND

Blackburn United

Bonnyrigg Rose

BSC Glasgow

Caledonian Braves

Camelon Juniors

Civil Service Strollers

Craigroyston

Cumbernauld Colts

Dunbar United

Dunipace

Easthouses Lily

Heston Rovers

Nithsdale Wanderers

Penicuik Athletic

The Spartans FC

Upper Annandale

East Stirlingshire

Threave Rovers

Gala Fairydean Rovers

Musselburgh Athletic

Heriot-Watt University

Kelty Hearts

Preston Athletic

Jeanfield Swifts

Broxburn Athletic

Glenrothes

East Kilbride

Linlithgow Rose

Bonnyton Thistle

Hill of Beath Hawthorn

University of Stirling

Tranent Juniors

1

3

3

5

4

1

0

1

1

3

0

0

1

2

2

0

2

0

1

3

1

2

aet

6

0

2

1

4

6

4

3

3

3

FOURTH

ROUND

BSC Glasgow

Camelon Juniors

Broxburn Athletic

Dunipace

Hill Of Beath Hawthorn

Caledonian Braves

East Kilbride

Kelty Hearts

6

2

2

1

1

4

3

1

2

1

1

4

0

1

2

0

0

0

Preston Athletic

Linlithgow Rose

Tranent Juniors

Bonnyrigg Rose

Cumbernauld Colts

Pens

Bonnyton Thistle

East Stirlingshire

University of Stirling

QUARTER

FINALS

East Kilbride

Caledonian Braves

BSC Glasgow

Hill of Beath Hawthorn

5

0

1

6

5

0

1

1

5

1

-

-

-

-

SEMI

FINALS

-

 

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Camelon Juniors

Dunipace

Kelty Hearts

Pens

Tranent Juniors

FINAL

©2019 by NewBlackAndGoldDream. Proudly created with Wix.com