©2019 by NewBlackAndGoldDream. Proudly created with Wix.com

FOOTBALL NATION

QUALIFYING CUP

RESULTS AND FIXTURES

19:

19:

19:

45

45

45

Arniston Rangers

 

Berwick Rangers

Bo'ness United

Civil Service Strollers

Coldstream

Dunbar United

AET PENS

Easthouses Lily

Edinburgh University

Glenrothes

Gretna 2008

Heriot-Watt University

AET PENS

Inverkeithing Hillfield Swifts

Jeanfield Swifts

Kinnoull

Newtongrange Star

Penicuick Athletic

Preston Athletic

University of Stirling

FIRST

ROUND

17 AUGUST 

2019

1

2

4

6

2

1

4

2

1

6

3

2

3

3

4

5

3

P

3

2

Haddington Athletic

The Spartans FC

Oakley United

Dunipace

Peebles Rovers

St Andrews United

East Kilbride

Vale of Leithen

Craigroyston

Sauchie

Tynecastle

Tweedmouth Rangers

Broxburn Athletic

Edinburgh United

Leith Athletic

Lothian Thistle HV

Musselburgh Athletic

Blackburn United

8

0

2

0

0

1

3

5

0

0

2

2

4

2

1

2

2

P

2

1

SECOND

ROUND

17 AUGUST 

2019

Dalkeith Thistle

Gala Fairydean Rovers

Ormiston

4

0

0

1

6

5

Burntisland Shipyard

Tranent Juniors

Crossgates Primrose

SECOND

ROUND

21

SEPTEMBER 2019

Camelon Juniors

Coldstream

Jeanfield Swifts

Glenrothes

Whitehill Welfare

Haddington Athletic

4

2

1

2

5

2

SECOND

ROUND

Dundonald Bluebell

Inverkeithing Hillfield Swifts

Gretna 2008

12

OCTOBER 

2019

Edinburgh University

Bo'ness United

Newtongrange Star

6

1

2

4

2

1

FIRST

ROUND

9

NOVEMBER2019 (Postponed 5 November 2019 

Penicuik Athletic

Lothian Thistle Hutchison Vale

5

0

SECOND

ROUND

9

NOVEMBER2019

Kinnoull FC

Dunbar United

Penicuik Athletic

Hawick Royal Albert United

P

5

P

0

SECOND

ROUND

12

NOVEMBER2019

1

4

0

0

1

4

East Kilbride

Linlithgow Rose

University of Stirling

Tynecastle

Preston Athletic

Bonnyrigg Rose

SECOND

ROUND

1

13

NOVEMBER2019

Civil Service Strollers

Hill of Beath Hawthorn

2

SECOND

ROUND

Kelty Hearts

4

0

Berwick Rangers

19

NOVEMBER2019

SECOND

ROUND

Kinnoull FC

0

1

Penicuik Athletic

30

NOVEMBER2019

18 January 2020

THIRD

ROUND

Crossgates Primrose

 

Haddington Athletic

 

Dalkeith Thistle

 

Dunbar United

 

Linlithgow Rose

 

Bonnyrigg Rose

 

Kelty Hearts

Tranent Juniors

30

NOVEMBER2019

0

P

1

1

2

3

5

2

3

P

2

2

3

0

1

3

Hill of Beath Hawthorn

East Kilbride

Camelon Juniors

Dundonald Bluebell

Whitehill Welfare

Bo'ness United

Gretna FC 2008

Penicuik Athletic

18 January 2020

14 March 2020

18 January 2020

18 January 2020

3 December 2019

28 January 2020

30 November 2019

18 February 2020

FOURTH

ROUND

Kelty Hearts

Hill of Beath Hawthorn

Bonnyrigg Rose

Haddington Athletic/East Kilbride

Whitehill Welfare

Camelon Juniors

Dundonald Bluebell

Penicuik Athletic

5

4

0

2

18 February 2020

26 February 2020

4 March 2020